Ebben a tanévben különböző kategóriákban számos tanulmányi versenyt rendeztek: a diákok összemérhették többek között anyanyelvi, helyesírási, könyvtárhasználati, idegen nyelvi, természetismereti vagy akár kémiatudásukat.

Békés megye összes általános- és középiskolás diákja vetélkedhetett a legjobb helyezésekért, vagyis a 75 Békés megyei településen összesen közel 1500 diák vett részt az iskolai fordulókon.

Az Oktatási Hivatal Békéscsabai Pedagógiai Oktatási Központja által szervezett tanulmányi versenyek megyei döntőin 41 Békés megyei intézmény 117 diákja ért el dobogós helyezést – munkájukat 86 felkészítő pedagógus segítette.

A pénteki díjátadó ünnepségen összesen 203 diák és felkészítő tanár vett részt. Nagy öröm volt látni, hogy a dobogón helyet kaptak a kisebb településeken tanuló diákok is.

A díjazottak

Általános iskolák díjazottjai:

7-8. osztályos tanulók országos történelem tanulmányi versenye

1. Kis László Levente, Erzsébethelyi Általános Iskola, felkészítője: Medovarszki Jusztina
2. Pálfi Bence, Erzsébethelyi Általános Iskola, felkészítője: Medovarszki Jusztina
3. Hargitai Gergő, Mikes Kelemen Katolikus Gimnázium és Szakképző Iskola, Általános Iskola és Óvoda, felkészítője: Komlódiné Vidiczki Magdolna

Országos angol nyelvi verseny általános iskolásoknak
7. évfolyam

1. Hegyi Ákos, Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola, felkészítője: Aminné Móricz Márta
2. Suhajda Kristóf, Békéscsabai Petőfi Utcai Általános Iskola, felkészítője: Vidóné Tóth Ildikó
3. Alzubi Fatima, Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, felkészítője: Benkő Erika

8. évfolyam

1. Nagy János, Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, felkészítője: Szabó-Tóth Helga
2. Gábriel Katinka, Békéscsabai Petőfi Utcai Általános Iskola, felkészítője: Hagymási Edit
3. Nagy Levente, Békéscsabai Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium, felkészítője: Hudákné Botyánszki Katalin

Országos német nyelvi verseny általános iskolásoknak
7. évfolyam

1. Nyárfádi Patrik, Gyulai Implom József Általános Iskola, felkészítője: Nagy Mária
2. Wittmann Máté, Karácsonyi János Katolikus Általános Gimnázium, felkészítője: Szákné Bajnai Zsuzsánna
3. Bogár Ákos, Gyulai Implom József Általános Iskola, felkészítője: Nagy Mária

8. évfolyam

1. Guti Boglárka, Gyulai Implom József Általános Iskola, felkészítője: Nagy Mária
2. Kóny Hédi, Gyulai Implom József Általános Iskola, felkészítője: Nagy Mária
3. Czerovszki Ildikó, Mezőberényi Általános Iskola, felkészítője: Bécsi Erika

Kaán Károly Természet- és Környezetismereti verseny
5. évfolyam

1. Burnác Jasna Dóra, Kis Bálint Református Általános Iskola, felkészítője: Juhász Jánosné
2. Horváth Kristóf, Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimnázium, Művészeti Szakgimnázium, Általános Iskola, Óvoda, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium, felkészítője: Fazekas Attiláné
3. Szűcs Roland, Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola, felkészítője: Nassif- Bánfi Babett

6. évfolyam

1. Lobmayer Miksa, Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, felkészítője: Kőrösi Tibor
2. Bujdosó Mihály, Karácsonyi János Katolikus Általános Iskola, felkészítője: Petróczki Zoltánné
3. Hegedűs Regina, Székács József Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, felkészítője: Koczka Istvánné

Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny
5. évfolyam

1. Borbély Emese, Békéscsabai Petőfi Utcai Általános Iskola, felkészítője: Palyikné Prónai Melinda
2. Polgár Bettina, Sarkadi Általános Iskola Gyulai úti Telephelye, felkészítője: Gurzóné Molnár Katalin
3. Juhász Gergő, Hunyadi János Katolikus Általános Iskola és Óvoda, felkészítője: Baginé Dorogi Anikó

6. évfolyam

1. Kovács Eszter Panni, Karácsonyi János Katolikus Általános Iskola, felkészítője: Mári Zoltánné Mészáros Andrea
2. Barta Kristóf, Sarkadi Általános Iskola Gyulai úti Telephelye, felkészítője: Diószeginé Képíró Ildikó
3. Bánhidi Gabriella, Karácsonyi János Katolikus Általános Iskola, felkészítője: Mári Zoltánné Mészáros Andrea

7. évfolyam

1. Szegedi Réka Panna, Gyulai Implom József Általános Iskola 5. Számú Általános Iskola és Sportiskola Tagintézménye, felkészítője: Tóthné Bodó Mária
2. Székács Márk, Magvető Református Általános Iskola és Óvoda, felkészítője: Csordás Katalin
3. Pletri Titanilla, Hunyadi János Katolikus Általános Iskola és Óvoda, felkészítője: Baginé Dorogi Anikó

8. évfolyam

1. Szabó Lenke Hanna, Gyulai Implom József Általános Iskola, felkészítője: Dr. Jakabné Mocsári Éva
2. Aleksza Lili, Dr. Hepp Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, felkészítője: Dr. Szatmáriné
Kocsor Anna
3. Sprőber Lili, Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, felkészítője: Tóth Ágnes

Bod Péter országos könyvtárhasználti verseny

1. Vincze Dominik, Gyulai Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium, felkészítője: Papp Zsuzsanna
2. Csonka István Vajk, Fő Téri Általános Iskola, felkészítője: Kántorné Hanzó Ildikó
3. Nagy Noémi Éva, Gyulai Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium, felkészítője: Papp Zsuzsanna

„Szép Magyar Beszéd verseny az 5-8. évfolyamos (11-14 éves korú) tanulók számára
5-6. évfolyam

1. Vinkovics Ágnes Julianna, Gyomaendrődi Kis Bálint Általános Iskola, felkészítője: Domokos Anikó Éva
1. Vizi Fanni, Újkígyósi Széchenyi István Általános Iskola, felkészítője: Serfőző Marianna
1. Árvavölgyi Patrik, Békéscsabai Kazinczy Ferenc Általános Iskola, felkészítője: Krattinger Edit
2. Sáfián Kata, Tildy Zoltán Általános Iskola és AMI, felkészítője: Pándiné Csajági Mária
2. Szilágyi Dóra, Dr. Hepp Ferenc Általános Iskola és AMI, felkészítője: Ráczné Erdei Krisztina
2. Timár Rebeka,  Magvető Református Általános Iskola és Óvoda, felkészítője: Csordás Katalin
3. Burnac Jasna Dóra, Kis Bálint Református Általános Iskola, felkészítője: Kovács Edit
3. Varga Hanna, Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola, felkészítője: Kovács Gabriella
3. Tari Csenge, Gyulai Implom József Általános Iskola, felkészítője: Kolozsi Ildikó

7-8. évfolyam

1. Kiss Virág, Benka Gyula Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk. és Óvoda, felkészítője: Hovorkáné Hegedűs Hajnalka
1. Tóth Dorina, Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Óvoda, felkészítője: Gregus Ilona
1. Szél Laura Kamilla, Békéscsabai Petőfi Utcai Általános Iskola, felkészítője: Klimaj Klára
2. Nagy Bence Károly, Kossuth Lajos Általános Iskola és AMI, felkészítője: Sáriné Péli Márta
2. Reszelő Dorina, Reményhír Intézmény Eötvös József Általános Iskolája, felkészítője: Balogh Erika
2. Csatári Maja, Gyulai Implom József Általános Iskola 5. Sz. Általános Iskola és Sportiskola Tagintézménye, felkészítője: Kovácsné Megyeri Anna
3. Nándori Viktória,  Gyomaendrődi Kis Bálint Általános Iskola, felkészítője: Hunya Jolán
3. Bárdi Levente, Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola, felkészítője: Aminné Móricz Márta
3. Székács Márk, Magvető Református Általános Iskola és Óvoda, felkészítője: Csordás Katalin

Középiskolák díjazottjai:

Édes anyanyelvünk országos nyelvhasználati verseny
Gimnáziumi kategória

1. Melis Zsuzsanna, Békéscsabai Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium, felkészítője: Dr. Farkasné Csató Katalin
2. Tusz Ilona, Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, felkészítője: Egeresiné Vas Ildikó
3. Kónya Beatrix, Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, felkészítője: Kovács Hajnalka

Szakképző kategória
Helyezés Tanuló neve Iskola, tagintézmény neve Felkészítő tanára
1. Sápi Zsuzsanna, BSZC Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Szakgimnáziuma és Kollégiuma, felkészítője: Szabó Ilona
2. Tóth Gréta, Békéscsabai Szakképzési Centrum Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Szakgimnáziuma és Kollégiuma, felkészítője: Domokos Ferencné
3. Kocsis Laura, Gál Ferenc Főiskola Békési Szakképző Iskola, Gimnázium és Kollégium, felkészítője: Szilágyiné Szabó Ágnes

Mikola Sándor középiskolai tehetséggondozó fizikaverseny

Gimnáziumi kategória

különdíj Menkó Balázs,  Békéscsabai Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium, felkészítője: Szűcsné Simon Eszter
különdíj Podina Iván, Békéscsabai Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium, felkészítője: Szűcsné Simon Eszter
különdíj Rudner László, Békéscsabai Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium, felkészítője: Huszka Adrienn

Bod Péter országos könyvtárhasználati verseny

9-10. évfolyam

1. Szabó Imre, BSZC Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Szakgimnázium és Kollégium, felkészítője: Bereczki Anna
2. Melis Nándor, BSZC Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Szakgimnázium és Kollégium, felkészítője: Bereczki Anna
3. Csizmadia Tibor, BSZC Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Szakgimnázium és Kollégium, felkészítője: Bereczki Anna

Implom József középiskolai helyesírási verseny
Gimnáziumi kategória

1. Mucsi Klaudia,  Békéscsabai Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium, felkészítője: Tárnok Erika
2. Labos Júlia,  Békéscsabai Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium, felkészítője: Bogár Jánosné
3. Balog Gábor,  Szegedi Kis István Református Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium, felkészítője: Beinschrodtné Kecskeméti Krisztina

Szakgimnázium kategória

1. Palásti Tünde, Gyulai Szakképzési Centrum Ady Endre-Bay Zoltán Szakképző Iskolája, felkészítője: Berkéné dr. Sajti Ilona
2. Tong Vivien, Békéscsabai SZC Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Szakgimnáziuma és Kollégiuma, felkészítője: Domokos Ferencné
3. Kalapos Viktória, BSZC Zwack József Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája, felkészítője: Szilágyi László

Irinyi János országos középiskolai kémiaverseny
I.a kategória

1. Bittó Eszter, Gyulai Erkel Ferenc Gimnázium és Kollégium, felkészítője: Nagyné Kotroczó Andrea
2. Fiam Regina, Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, felkészítője: Laskovicz Julianna, Petrusné Süle Márta
3. Gyekiczki Fanni, Vajda Péter Evangélikus Gimnázium, felkészítője: Dr. Mészárosné Verók Mária

I.b kategória

1. Bozó Zsuzsanna, Gyulai Erkel Ferenc Gimnázium és Kollégium, felkészítője: Papp Mónika
2. Oláh Klaudia, Gyulai Erkel Ferenc Gimnázium és Kollégium, felkészítője: Papp Mónika
3. Bucsai Noémi, Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, felkészítője: Laskovicz Julianna
II.a kategória

1. Sebők László, Vajda Péter Evangélikus Gimnázium, felkészítője: Borzovánné Burai Julianna

II.b kategória

1. Madarász Noémi, Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, felkészítője: Laskovicz Julianna
2. Dunai Klára, Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, felkészítője: Laskovicz Julianna
3. Mohamed Shaadi, Gyulai Erkel Ferenc Gimnázium és Kollégium, felkészítője: Nagyné Kotroczó Andrea

Kitaibel Pál középiskolai biológiai tanulmányi verseny
I. kategória (Gimnázium 9. évf.)

1. Bucsek Noémi, Erzsébet Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, felkészítője: Mikulás Rolandné
2. Ivanics Szintia, Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, felkészítője: Mikulás Rolandné
3. Nicoara Eszter, Gyulai Erkel Ferenc Gimnázium és Kollégium, felkészítője: Szilágyi János

II. kategória (Gimnázium 10. évf.)

1. Nádasdi Alexandra, Táncsics Mihály Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, felkészítője: Mikulás Rolandné
2. Németh Klára, Táncsics Mihály Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, felkészítője: Mikulás Rolandné
3. Csík Vivien, Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, felkészítője: Mikulás Rolandné

Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd" verseny (9-13. évf.)
Gimnázium kategória

1. Köles Kende, Bátor Békéscsabai Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium, felkészítője: Dr. Farkasné Csató Katalin
2. Molnár Mónika, Ady Endre-Bay Zoltán Gimnázium és Kollégium, felkészítője: Deák-Nagy Ilona
3. Szilágyi Gábor, Szegedi Kis István Református Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium, felkészítője: Gellénné Körözsi Eszter

Szakgimnázium kategória

1. Jantyik Zsanett, BSZC Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Szakgimnázium és Kollégium, felkészítője: Szabó Ilona
2. Simon Melinda, BSZC Kemény Gábor Logisztikai és Közlekedési Szakgimnázium, felkészítője: Mihályfiné Laczkó Mónika
3. Ruzsa Tibor, Gál Ferenc Főiskola Békési Szakképző Iskola, Gimnázium és Kollégium, felkészítője: Szilágyiné Szabó Ágnes

IX. Békés Megyei Középiskolai Matematikaverseny
9. évfolyam

1. Vincze Zoltán, Erkel Ferenc Gimnázium és Informatikai Szakképző Iskola, Kollégium, felkészítője: Borbola Tímea
2. Fiam Regina, Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, felkészítője: Misinszkiné Szőke Nóra
3. Csüllög Dorina, Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium, felkészítője: Makráné Tóth Julianna
3. Varga Péter, Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium, felkészítője: Fehér Csaba

10. évfolyam

1. Molnár István, BSZC Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Szakgimnázium és Kollégium, felkészítője: Schédl Ilona
2. Török Tamás, Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium, felkészítője: Kovács Tibor
2. Csenke Nándor, Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium, felkészítője: Csüllög Gabriella
2. Gyepes Gergő, Erkel Ferenc Gimnázium és Informatikai Szakképző Iskola, Kollégium, felkészítője: Tóth István

11. évfolyam

1. Balogh Eszter, Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium, felkészítője: Dr. Rókáné Rózsa Anikó, Marczis György
2. Varga Tamás, Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium, felkészítője: Molnárné Dobó Ildikó
3. Molnár Alexandra, Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium, felkészítője: Dr. Rókáné Rózsa Anikó, Marczis György
3. Werner Sándor, Karácsonyi János Általános Iskola és Gimnázium, felkészítője: Bengery Zsoltné

12. évfolyam

1. Kiglics Mátyás, BSZC Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Szakgimnázium, felkészítője: Velkeyné Palócz Erika
1. Kardos Gergely, Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, felkészítője: Tornyainé Kovács Julianna
3. Kovács Nóra, Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium, felkészítője: Méri Károly

Savaria országos történelem tanulmányi verseny
9. évfolyam

1. Putnoki Vivien, Mikes Kelemen Katolikus Gimnázium és Szakképző Iskola, Általános Iskola és Óvoda, felkészítője: Marosán Hajnalka Írisz
2. Páger Máté, Hunyadi János Középiskola Magyar István
2. Szilágyi Alex, Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium, felkészítője: Barát Tünde
3. Boros Menta, Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium, felkészítője: Barát Tünde

10. évfolyam

1. Zsingor Zóra Zita, Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium, felkészítője: Horváth Csaba
2. Hoffmann Marcell, Gyulai Erkel Ferenc Gimnázium és Kollégium, felkészítője: Lengyel-Rheinfuss Péter
3. Matuz Ádám, Hunyadi János Középiskola, felkészítője: Magyar István
3. Szlanyinka László, Hunyadi János Középiskola, felkészítője: Magyar István