A múlt héten arról számoltunk be, hogy a debrecenben megrendezésre kerülő országos bajnokságon aranyérmes lett, megszerezve az egyesület harmadik bajnoki címét is. A három arany, egy ezüst és két bronz a BM Kano Judo Sportegyesületnek az első helyet eredményezte a csapatok összesítésében.

Ismerjük meg kicsit Grétit, akinek - kora ellenére - már igen nagy sportmúltja van.

Szentandrászki Gréti 2005-ben született, jelenleg a BM Kano Judo SE +56kg-os leigazolt versenyzője. Kisgyermekként ismerkedett meg a judóval, édesapja hatására.

Szentandrászki Gréta - bm kano judo se, szentandrászki gréta, 20171012
Gréti a csúcson

Édesapja, Szentandrászki János nagy judós hírében áll, ő maga is kiváló eredményeket ért el, így nem  meglepő hogy gyermekeivel is megszeretette azt. Gréti első edzését még nagyon sok követte, majd versenyeken is kipróbálhatta magát.

Első diákolimpiai bajnoki

címét 2015-ben szerezte meg,  azóta pedig minden országos versenyen a dobogón áll. Edzője, Gyáni János nagy reményeket fűz hozzá, az edzéseken pedig mindent meg is tesznek az eredményes szereplésért.

Gréti a 2017. évben már nemzetközi versenyeken is szerepel. Ilyen volt az U16 Euroliga versenysorozat, melynek szegedi állomásán állt tatamira és meg is nyerte azt. Bosznia- Hercegovinába már magyar bajnokként utazott, a Mostarban megrendezésre kerülő  Judo Borsa Openen  32 ország, 1300 versenyzővel regisztrált.

Kara Bence-Gyáni János-Szentandrászki Gréta - nm kano judo se, bm kano judo se, 20171012
Gyáni János és bajnokai: Gréti és Kara Bence

Gréti legyőzte a bosnyák bajnokot, túljutott olasz, horvát ellenfelein  és ismét a dobogó legfelső fokára állhatott.

Bátran kijelenthetjük, hogy ez a lány megállíthatatlan!