A versenyt megnyitó dr. Mokán István polgármester kiemelte, hogy ismét szép számban jelentek meg a megye különböző településeiről, nem kihagyva a meghívotti körből a legrégebbi - szomszédos - testvérváros, Nagyszalonta versenyzőit sem. A köszöntőben kiemelésre került, hogy reálisan két év múlva, 2020-ban már a közben felépülő új városi sportcsarnok épülete adhat otthont a versenynek. Ezáltal kiteljesedhet jobban a helyi pingpong élet, amely a 2018-19-es bajnoki évben immáron két csapatot tud indítani a megyei I. osztályban, tekintettel arra, hogy a Pelikán Asztalitenisz Sportegyesület első csapata a bajnokság 7. helyén végzett, míg a túlnyomórészt fiatalokból álló negyedik csapat a megyei II. osztály második helyén végezve feljutott a magasabb osztályba.

A rendezésre vonatkozó technikai információk közlését követően indult a verseny, amely 7 órán keresztül tartott. A női párost Aberle Ildikó – Capota Adriana (Nagyszalonta) nyerte, míg a női egyénit Aberle Ildikó (Nagyszalonta). A férfi csapatversenyen a Végegyháza csapata végzett az élen (Bácsi Bernát, Bognár István, Kerekes Róbert). Az eredményhirdetéssel együtt különdíjak is kiosztásra kerültek. A legjobb hazai versenyző díját az immáron évek óta sarkadi színekben versenyző Balogh László kapta, míg a verseny legjobb versenyzője - nevezhetjük MVP-nek is - a minden mérkőzést megnyerő csárdaszállási színekben versenyző „örökifjú” Ágoston István lett.