A részvételi lehetőséget kiharcoló magyar válogatott sportolók (kategóriánként ketten indulhatnak a vb-n) szinte az egész nyarukat a felkészülésre áldozták. A 10-18 éves fiatalok a saját klubjukban elvégzett edzésmunka mellett a Magyar Kick-box Szakszövetség által szervezett központi, szakági válogatott edzőtáborokban is részt vettek.

A kiutazó magyar küldöttség létszámát négy bíró is gyarapítja: Szabó Gábor, Gasparik Róbert, Balázs Jácint és Koczka András lesz tagja a világbajnokságon dolgozó nemzetközi bírói gárdának.

A világbajnokság szeptember 15-én, szombaton nemzetközi sajtótájékoztatóval rajtol. A magyar csapat vasárnap kezdi el mérlegelést. Hétfőn tartják a versenybírók és orvosok eligazítását, a sorsolást, az edzők tájékoztatását és a világszervezet, a WAKO tagországai képviselőinek hagyományos nyitó bankettjét. Szeptember 18-án, kedden a megnyitó ünnepséget követően aztán elkezdődnek a selejtezők. Szerdán és csütörtökön egész nap zajlanak a mérkőzések, majd pénteken kerül sor a döntők első, szombaton pedig a második részére. A világbajnokság a hagyományos búcsúesttel, a Sayonara Party-val zárul – és remélhetőleg a mieink jókedvével.

 

Kick-box vb - jesolo, kick-box

 

Az utánpótlás kick-box világbajnokságon induló magyar válogatott:

POINTFIGHTING:

Kadet 1:
Fiúk:
28 kg: Roman Nikolász (Halker-Királyteam Akadémia), Pántya Márk (Lakótelepi SE Békéscsaba)
32 kg: Bánki Brendon (Lakótelepi SE Békéscsaba)
37 kg: Malatyinszki Bendegúz (Kondorosi Kick-box SE), Bánfi Bence (Lakótelepi SE Békéscsaba)
42 kg: Lévai-Hangyássy Botond (Halker-Királyteam Akadémia)
47 kg: Nagy Bálint (Halker-Királyteam Akadémia), Dénes Dániel
+47 kg: Szák Péter (Lakótelepi SE Békéscsaba), Lázár Erik (Halker-Királyteam Akadémia)
Lányok:
28 kg: Kozmann Mónika (Lakótelepi SE Békéscsaba), Vicsorek Zita (Halker-Királyteam Akadémia)
32 kg: Bárdos Inez (Halker-Királyteam Akadémia), Kis Réka (Halker-Királyteam Akadémia)
37 kg: Koszti Iringó (Újkígyósi SzSE), Petró Lili (Lakótelepi SE Békéscsaba)
42 kg: Pántya Réka (Lakótelepi SE Békéscsaba), Haider Katrin (Halker-Királyteam Akadémia)
47 kg: Németh Laura (Controll SE Szombathely)
+47 kg: Csüllög Dorina (Lakótelepi SE Békéscsaba), Ancsin Hanna (Újkígyósi SzSE)

Kadet 2:
Fiúk:
42 kg: Hammer Máté (Halker-Királyteam Akadémia), Gergely Balázs (Halker-Királyteam Akadémia)
47 kg: Csiernyik Zsombor (Lakótelepi SE Békéscsaba), Viczián Dániel (Lakótelepi SE Békéscsaba), Solymosi Bence (Halker-Királyteam Akadémia)
52 kg: Laurincz Péter (Lakótelepi SE Békéscsaba), Bálint Martin (Halker-Királyteam Akadémia)
57 kg: Szák Tamás (Lakótelepi SE Békéscsaba), Loós Dominik (Halker-Királyteam Akadémia)
63 kg: Vadi Olivér (Lakótelepi SE Békéscsaba), Erős Patrik (Halker-Királyteam Akadémia)
69 kg: Laczó Tamás (Lakótelepi SE Békéscsaba), Tóth Bence (Skorpió Kick-box SE Szombathely)
+69 kg: Csiernyik Levente (Lakótelepi SE Békéscsaba), Bondár Dávid (Halker-Királyteam Akadémia)
Lányok:
42 kg: Viczián Vivien (Lakótelepi SE Békéscsaba)
46 kg: Leszkó Kitti (Lakótelepi SE Békéscsaba), Gombás Alexandra (Halker-Királyteam Akadémia)
50 kg: Sztraczinszki Petra (Lakótelepi SE Békéscsaba)
55 kg: Trenyik Hanna (Halker-Királyteam Akadémia), Török Karola (Halker-Királyteam Akadémia)
65 kg: Pallag Csenge (Zrínyi Miklós Kick-box Akadémia)
+65 kg: Koszecz Boglárka (Lakótelepi SE Békéscsaba)

Junior:
Fiúk:
57 kg: Cselovszki Patrik (Halker-Királyteam Akadémia)
63 kg: Gergely Bence (Halker-Királyteam Akadémia), Zajácz Bence (Halker-Királyteam Akadémia)
69 kg: Viczián Roland (Lakótelepi SE Békéscsaba), Fésű Lajos (Halker-Királyteam Akadémia)
74 kg: Korpádi Tamás (Halker-Királyteam Akadémia)
79 kg: Bednanics Dominik (4Fight Mosonmagyaróvár)
84 kg: Nagy Zalán (Halker-Királyteam Akadémia), Szász Krisróf (Lakótelepi SE Békéscsaba)
89 kg: Magyar István (Lakótelepi SE Békéscsaba)
94 kg: Legenyei-Pintér Noel (Zrínyi Miklós Kick-box Akadémia)
+94 kg: Turák József (Halker-Királyteam Akadémia), Szentpéteri Bence (Halker-Királyteam Akadémia)
Lányok:
50 kg: Breznyik Nikolett (Halker-Királyteam Akadémia), Schmidt Zsófia (Esztergomi KBSE)
55 kg: Csorba Anett (Zrínyi Miklós Kick-box Akadémia)
60 kg: Laurincz Boglárka (Lakótelepi SE Békéscsaba)
65 kg: Adler Viktória (Halker-Királyteam Akadémia)
70 kg: Gombás Bernadett (Halker-Királyteam Akadémia)
+70 kg: Simonics Elizabet (Halker-Királyteam Akadémia)

LIGHT-CONTACT:

Kadet 2:
Fiúk:
42 kg: Nagy Tamás (Rácz Kick-boxing Kaba), Bagi Nimród (Zrínyi Miklós Kick-box Akadémia)
47 kg: Szabó Bence (Lajo-S-port team), Nagy Dávid (Dinamika SE Körmend)
52 kg: Baráth Albert Károly (Esztergomi KBSE), Bálint Martin (Halker-Királyteam Akadémia)
57 kg: Koledics Dávid (Controll SE Szombathely), Száraz Gergő (Halker-Királyteam Akadémia)
63 kg: Erős Patrik (Halker-Királyteam Akadémia), Molisz Zoltán (Lakótelepi SE Békéscsaba)
69 kg: Bali Rajmund (Nyergesújfalu SE), Fésű Lajos (Halker-Királyteam Akadémia)
+69 kg: Németh Péter (Agrobio Classic KBC Szombathely)
Lányok:
42 kg: Pálfalvi Panni (Lajo-S-port team), 2.Tóth Vanessza (Nyergesújfalu SE)
46 kg: Kovács Laura Fanni (Combat "D" SC Szeged), Gombás Alexandra (Halker-Királyteam Akadémia)
50 kg: Szeleczki Lilla (HED-LAND Sportcsarnok SE Mezőberény), Jászai Orsolya (Nyergesújfalu SE)
55 kg: Török Karola (Halker-Királyteam Akadémia), Kámán Regina (Controll SE Szombathely)
60 kg: Nagy Ramóna (Combat "D' SC Szeged)
65 kg: Pallag Csenge (Zrínyi Miklós Kick-box Akadémia), Mezei Nikolett (Barátság SE.Battonya)
+65 kg: Pataki Klaudia (Combat "D" SC Szeged), Koszecz Boglárka (Lakótelepi SE Békéscsaba)

Junior:
Fiúk:
57 kg: Kiss Csongor (Agrobio Classic SE Szombathely), Didenko Alexander (Nyergesújfalu SE)
63 kg: Laczkovics Botond (Zrínyi Miklós Kick-box Akadémia), Magyar Szabolcs (Esztergomi KBSE)
69 kg: Bolfán Ákos (Controll SE Szombathely)
74 kg: Holzmüller Bence (Agrobio Classic KBC Szombathely), Kajtár Bence
79 kg: Szmolek Emánuel (Controll.SE Szombathely), Bolfán Ádám (Controll SE Szombathely)
84 kg: Szabó-Tóth Dávid (Zrínyi Miklós Kick-box Akadémia), Horvát Erik (Controll.SE Szombathely)
89 kg: Mikos Bendegúz (Controll SE Szombathely), Vígváry Viktor (Esztergomi KBSE)
94 kg: Legenyei- Pintér Noel (Zrínyi Miklós Kick-box Akadémia)
+94 kg: Szentpéteri Bence (Halker-Királyteam Akadémia), Turák József (Halker-Királyteam Akadémia)
Lányok:
50 kg: Horváth Luca (Nyergesújfalu SE), Schmidt Zsófia (Esztergomi KBSE)
55 kg: Csorba Anett (Zrínyi Miklós Kick-box Akadémia), Zsilák Viktória (Lakótelepi SE Békéscsaba)
60 kg: Kolozsvári Kinga (Szigetszentmiklós-Tököl SE), Takács Viktória (Controll SE Szombathely)
65 kg: Fülöp Eszter (Harcklub HRSE), Adler Viktória (Halker-Királyteam Akadémia)
70 kg: Halász Enikő (HED-LAND Sportcsarnok.SE Mezőberény)
+70 kg: Osváth Dóra (Budapest Fighters)

KICK-LIGHT:

Kadet 2:
Fiúk:
42 kg: Erdei Benjámin (Rácz Kick-boxing Kaba), Bagi Nimród (Zrínyi Miklós Kick-box Akadémia)
47 kg: Szabó Bence (Lajo-S-port team), Nagy Dávid (Dinamika SE Körmend)
52 kg: Baráth Albert Károly (Esztergomi KBSE), Bálint Martin (Halker-Királyteam Akadémia)
57 kg: Koledics Dávid (Controll SE Szombathely), Száraz Gergő (Halker-Királyteam Akadémia)
63 kg: Szikora Levente (Halker-Királyteam Akadémia), Erős Patrik (Halker-Királyteam Akadémia)
69 kg: Bali Rajmund (Nyergesújfalu SE)
+69 kg: Németh Péter (Agrobio Classic KBC Szombathely)
Lányok:
42 kg: Pálfalvi Panni (Lajo-S-port team), Tóth Vanessza (Nyergesújfalu SE)
46 kg: Gombás Alexandra (Halker-Királyteam), Kovács Laura Fanni (Combat "D" SC Szeged)
50 kg: Szeleczki Lilla (HED-LAND Sportcsarnok SE Mezőberény), Jászai Orsolya (Nyergesújfalu SE)
55 kg: Török Karola (Halker-Királyteam Akadémia ), Kámán Regina (Controll SE Szombathely)
60 kg: Nagy Ramóna (Combat "D' SC Szeged)
65 kg: Pallag Csenge (Zrínyi Miklós Kick-box Akadémia), Mezei Nikolett (Barátság SE.Battonya)
+65 kg: Pataki Klaudia (Combat "D" SC Szeged)

Junior:
Fiúk:
57 kg: Didenko Alexander (Nyergesújfalu SE), Kiss Csongor (Agrobio Classic SE Szombathely)
63 kg: Nagy Máté (Fontana SE Debrecen), Laczkovics Botond (Zrínyi Miklós Kick-box Akadémia)
69 kg: Debre Bence (Zrínyi Miklós Kick-box Akadémia), Bolfán Ákos (Controll SE Szombathely)
74 kg: Holzmüller Bence (Agrobio Classic KBC Szombathely)
79 kg: Bolfán Ádám (Controll SE Szombathely), Szmolek Emánuel (Controll.SE Szombathely)
84 kg: Vörös Flórián (Budapest Fighters), Szabó-Tóth Dávid (Zrínyi Miklós Kick-box Akadémia)
89 kg: Mikos Bendegúz (Controll SE Szombathely), Vígváry Viktor (Esztergomi KBSE)
94 kg: Legenyei- Pintér Noel (Zrínyi Miklós Kick-box Akadémia)
+94 kg: Szentpéteri Bence (Halker-Királyteam Akadémia), 2.Turák József (Halker-Királyteam Akadémia)
Lányok:
50 kg: Horváth Luca (Nyergesújfalu SE), Schmidt Zsófia (Esztergomi KBSE)
55 kg: Zsilák Viktória (Lakótelepi SE Békéscsaba), Csorba Anett (Zrínyi Miklós Kick-box Akadémia)
60 kg: Kolozsvári Kinga (Szigetszentmiklós-Tököl SE), Takács Viktória (Controll SE Szombathely)
65 kg: Kürti Bonita (Lakótelepi SE Békéscsaba), Fülöp Eszter (Harcklub HRSE)
70 kg: Halász Enikő (HED-LAND Sportcsarnok.SE Mezőberény)
+70 kg: Simonics Elizabet (Halker-Királyteam Akadémia), Osváth Dóra (Budapest Fighters)

LOW-KICK:

Junior 1:
Fiúk:
48 kg: Györe Bendegúz (Black&Gold Angels Kick-box Klub Veresegyház)
+81 kg. Borbás Csaba (PTE PEAC RFC SE Pécs)

Junior 2:
Fiúk:
57 kg: Mester Ádám (PTE PEAC RFC SE Pécs)

K-1:

Junior 1:
Fiúk:
63,5 kg: Rehák Márk ( RE-GYM)
71 kg: Varga Kristóf (RE-GYM)
75 kg: Flack Márk (Lakótelepi SE Békéscsaba)
+81 kg: Ladover Bálint (PTE PEAC RFC SE Pécs)

Junior 2:
Fiúk:
63,5 kg: 1.Ádám Sándor (TVSE), Kunya Noel (Black&Gold Angels Kick-box Klub Veresegyház)
71 kg: Laska Bence (RE-GYM)

ZENÉS FORMAGYAKORLAT:

Kadet 2:
Fiúk:
Nagy Bálint Attila (Black&Gold Angels Kick-box Klub Veresegyház)

Kadet 1:
Lányok:
Tar Petra (Black&Gold Angels Kick-box Klub Veresegyház)
Gergely Enikő (Black&Gold Angels Kick-box Klub Veresegyház)
Müncz Kata (Black&Gold Angels Kick-box Klub Veresegyház)
K