"TOUR DE HONGRIE" címkével ellátott hírek
Siófoki prológgal kezdődik és székesfehérvári befutóval zárul júniusban a 40. Tour de Hongrie országúti kerékpáros körverseny.
Szombati második helyével nagy lépést tett az összetett győzelem felé a sárga trikós Manuel Belletti a Tour de Hongrie országúti kerékpáros körverseny negyedik szakaszán, amelyen Nikodemus Holler diadalmaskodott.
Az augusztus 14-én rajtoló Tour de Hongrie kerékpáros körverseny 195 országban lesz látható.
Változás történt az augusztusi Tour de Hongrie programjában: Magyarország legrangosabb nemzetközi kerékpáros körversenye az eddigi tervekkel ellentétben nem érinti Budapestet.
Várakozások szerint tizenkilenc magyar országúti kerékpáros állhat rajthoz az augusztus 14-én rajtoló Tour de Hongrie körversenyen.
A kolumbiai Daniel Jaramillo nyerte a 38. Tour de Hongrie országúti kerékpáros körversenyt, melyen Peák Barnabás második helyen végzett összetettben. Az ötödik, utolsó szakaszon vasárnap Scott Sunderland diadalmaskodott.
Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter köszöntötte szombaton a Tour de Hongrie nemzetközi országúti kerékpárverseny negyedik, Karcag és Miskolc közötti 177 kilométeres szakaszának 93 indulóját.
Az elmúlt két esztendőhöz hasonlóan idén is Szombathelyről rajtol és Budapesten ér véget a Tour de Hongrie országúti kerékpáros körverseny.
Az utolsó szakaszt a szlovén Rok Korosec nyerte, míg összetettben az észt Mikhel Raim diadalmaskodott a Tour de Hongrie kerékpáros körversenyen - adta hírül az MTI.
A Tour de Hongrie felkerült a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) versenynaptárába, ami azt jelenti, hogy a nemzeti körverseny már az idén is része lesz az olimpiai kvalifikációs sorozatnak.