"EB" címkével ellátott hírek
Mihály Réka újabb világversenyén is bizonyított, a lengyelországi Bydgoszczban, a Hallássérültek Mezei EB- n (Campeonatos de Europa de Cross), ahova két számban is kvalifikálta magát. Réka 4 és 8km-en is ötödik helyezést ért el.
Az Alföldön él a legtöbb ebtartó és inkább a középkorúak nagy kutyabarátok.
Bíró Attila szövetségi kapitány, valamint Keszthelyi Rita csapatkapitány is úgy gondolja, hogy az éremszerzést valójában még a hollandok elleni elődöntőben mulasztotta el a magyar női vízilabda-válogatott a Barcelonában zajló Európa-bajnokságon, melynek pénteki bronzmérkőzésén 12-6-ra kikapott a házigazda spanyol csapattól.
Nagyszerű vívással, ritkán látható nagy fölénnyel lett Európa-bajnok - 27 év elteltével - a magyar férfi kardválogatott.
A békéscsabai GM Tánciskola Mazsorett Csoport junior duója a Magyar Majorette Szövetség által, Gyomaendrődön szervezett Magyar Bajnokságon 2. helyezést ért el a hétvégén duo-trio pompon kategóriában. Kis Gréta és Szendrei Lili ezzel a csillogó eredménnyel kvalifikálták magukat az Európa-bajnokságra. Az örök ragyogó Kurucz-Papp Ildikó modern tánc- és mazsorettoktató-tyúkanyóval beszélgettem.
A szombati zárónapon érdekelt hat magyar közül egyik sem jutott be a délutáni programba a tel-avivi cselgáncs Európa-bajnokságon.
Nagy Péter a szakítás után összetettben is bronzérmes lett a férfiak vasárnapi plusz 105 kilogrammos versenyében a bukaresti súlyemelő Európa-bajnokságon. Lökésben negyedikként zárt.
Magát Krisztina aranyérmet nyert szakításban a nők vasárnapi plusz 90 kilogrammos versenyében a bukaresti súlyemelő Európa-bajnokságon.
Pénteken a társházigazda azeriek ellen kezd, majd a lengyelekkel és a németekkel mérkőzik a hétvégén a magyar női röplabda-válogatott az Európa-bajnokságon, amelyen hatalmas fegyvertény lenne, ha továbbjutna csoportjából.
Szerdán még mindig a keddi diadal hatása alatt volt Ivkovics Sztojan, a férfi kosárlabda Európa-bajnokság legjobb 16 csapata közé jutott magyar válogatott szövetségi kapitánya.