"EB" címkével ellátott hírek
Nagyszerű vívással, ritkán látható nagy fölénnyel lett Európa-bajnok - 27 év elteltével - a magyar férfi kardválogatott.
A békéscsabai GM Tánciskola Mazsorett Csoport junior duója a Magyar Majorette Szövetség által, Gyomaendrődön szervezett Magyar Bajnokságon 2. helyezést ért el a hétvégén duo-trio pompon kategóriában. Kis Gréta és Szendrei Lili ezzel a csillogó eredménnyel kvalifikálták magukat az Európa-bajnokságra. Az örök ragyogó Kurucz-Papp Ildikó modern tánc- és mazsorettoktató-tyúkanyóval beszélgettem.
A szombati zárónapon érdekelt hat magyar közül egyik sem jutott be a délutáni programba a tel-avivi cselgáncs Európa-bajnokságon.
Nagy Péter a szakítás után összetettben is bronzérmes lett a férfiak vasárnapi plusz 105 kilogrammos versenyében a bukaresti súlyemelő Európa-bajnokságon. Lökésben negyedikként zárt.
Magát Krisztina aranyérmet nyert szakításban a nők vasárnapi plusz 90 kilogrammos versenyében a bukaresti súlyemelő Európa-bajnokságon.
Pénteken a társházigazda azeriek ellen kezd, majd a lengyelekkel és a németekkel mérkőzik a hétvégén a magyar női röplabda-válogatott az Európa-bajnokságon, amelyen hatalmas fegyvertény lenne, ha továbbjutna csoportjából.
Szerdán még mindig a keddi diadal hatása alatt volt Ivkovics Sztojan, a férfi kosárlabda Európa-bajnokság legjobb 16 csapata közé jutott magyar válogatott szövetségi kapitánya.
Egy magyar vitorlás, a Peecasso nyerte az Asso99 hajóosztály Európa-bajnokságát a Garda-tavon.
Kilenc érmet szereztek a magyarok a belgrádi utánpótlás kajak-kenu Európa-bajnokság első döntős napján.
A magyar férfi kézilabda-válogatott többek között az olimpiai bajnok dánokkal került azonos csoportba a januári, horvátországi Európa-bajnokság pénteki sorsolásán.