"HOSSZÚ KATINKA" címkével ellátott hírek
Hosszú Katinka a világ idei második legjobb idejével nyert 400 méteres vegyesúszásban a norvégiai Bergenben.
Iron Swim Budapest néven folytatja működését Hosszú Katinka úszóklubja.
Hosszú Katinka háromszoros olimpiai, hétszeres világ- és tizennégyszeres Európa-bajnok magyar úszónő, olvastuk a híradó.hu-n.
Hosszú Katinka lett az év női úszója a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetségnél (FINA).
Hosszú Katinka 200 méter vegyesen, Bernek Péter és Gyurta Gergely 400 méter vegyesen, Kalmár Ákos pedig 1500 méter gyorson jutott döntőbe a hangcsoui rövidpályás úszó-világbajnokság szombati versenynapján.
Hosszú Katinka aranyérmet nyert 100 méter vegyesen a kínai Hangcsouban zajló rövidpályás úszó-világbajnokság pénteki versenynapján.
A hangcsoui rövidpályás úszó-világbajnokság szerdai döntőiben óriási csatát vívott Hosszú Katinka, aki előbb 200 méter pillangó tizenhárom század különbséggel nyert, majd 100 méter háton hét századnyi különbséggel második lett.
A magyarok közül egyedül Hosszú Katinka jutott tovább a kínai Hangcsouban zajló rövidpályás úszó-világbajnokság keddi nyitónapjának előfutamaiból: a háromszoros olimpiai bajnok klasszis 400 méter vegyesen a legjobb idővel került a fináléba, 100 méter háton pedig harmadikként elődöntős.
Sós Csaba minden versenyzőtől jó teljesítményt vár a kedden kezdődő rövidpályás világbajnokságon; a magyar úszó-válogatott szövetségi kapitánya kiemelte, a kínai Hangcsou városában sorra kerülő eseményen is Hosszú Katinka lesz majd az együttes "zászlóshajója", aki már az első napon megkezdheti az éremgyűjtést.
Hosszú Katinka két amerikai úszótársával közösen beperelte a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetséget, a FINA-t.