"IFJÚSÁGI OLIMPIA" címkével ellátott hírek
Magyarország 24 éremmel, 12 arannyal, 7 ezüsttel és 5 bronzzal zárja a Buenos Aires-i ifjúsági olimpiát, ez minden idők legjobb szereplése.
Az Ifjúsági Olimpia atlétikai versenyeinek második napja 17 fok körüli hőmérsékletben, a vágtázókat sújtó erősen ellenszeles körülmények között került megrendezésre.
Magyarország 12 arannyal, 6 ezüsttel és 3 bronzzal a második helyen áll a Buenos Aires-i ifjúsági olimpia éremtáblázatán.
A 17 éves Késely Ajna aranyérmet nyert 800 méter gyorson kedden a III. nyári ifjúsági olimpián Buenos Airesben.
A cselgáncsozó Özbas Szofi aranyérmet nyert hétfőn a III. nyári ifjúsági olimpián Buenos Airesben.
Több amerikai nagyvárosban tömeges tüntetések kezdődtek csütörtök este amiatt, hogy rendőrök lelőttek két afroamerikait; a dallasi tiltakozás idején meglőttek két rendőrt, állapotuk súlyos - jelentette a helyi média.
Medgyesi Fruzsina bronzérmet nyert szombaton a Lillehammerben zajló ifjúsági téli olimpián a műkorcsolyázók nemzetközi csapatversenyében.
Hat arany-, hat ezüst- és 11 bronz-, illetve az éremtáblázatba nem számító vegyes csapatokkal további egy arany-, három ezüst- és egy bronzérmet szereztek a magyar fiatalok a nankingi ifjúsági olimpián.
Jól haladnak az előkészületek és a lezárult nevezések alapján 29 ország versenyzői lesznek jelen a jövő hét péntektől vasárnapig tartó balatonfüredi junior nyíltvízi úszó-világbajnokságon.
Családtagok, barátok és sporttársak búcsúztatták vasárnap délben a Syma Csarnok előtt a szombaton kezdődő nankingi II. nyári ifjúsági olimpiára utazó magyar sportolókat és edzőiket.