"KAJAK-KENU" címkével ellátott hírek
A magyarok három arany-, két ezüst- és egy bronzérmet nyertek a portugáliai Prado Vila Verdében zajló maratoni kajak-kenu világbajnokság első, csütörtöki versenynapján, amikor az ifjúsági és az U23-as korosztály képviselői szálltak vízre.
Nyolcvankét éves korában elhunyt Fábián László olimpiai és négyszeres világbajnok kajakozó, edző, a sportág első magyar olimpiai aranyérmese.
Tizenhat éremmel, közte tíz arannyal zárták a magyarok Plovdivban az ifjúsági és U23-as kajak-kenu világbajnokságot, amelynek vasárnapi zárónapján öt számban győztek.
A szombati két újabb sikerrel már öt aranynál járnak a magyarok a Plovdivban zajló ifjúsági és U23-as kajak-kenu világbajnokságon.
A kajakos Kozák Danuta és a kenus Balla Virág a korábbi napok egyesbeli sikerei után vasárnap párosban is nyert Szolnokon, a kajak-kenusok második világbajnoki válogatóján, melynek zárónapján 13 döntőt rendeztek, illetve rendeznek.
A kajakos Kopasz Bálint és Kozák Danuta, a kenus Balla Virág, valamint a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenus és a Mozgi Milán, Somorácz Tamás kajakos duó is megismételte az első versenyen aratott győzelmét Szolnokon, a kajak-kenusok második világbajnoki válogatóján, melynek szombati napján kilenc döntőt rendeztek.
Hüttner Csaba szövetségi kapitány elégedetten értékelt a vasárnap befejeződött belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokság után, melyen a magyar versenyzők remekül teljesítve 15 érmet - hat aranyat, öt ezüstöt és négy bronzot - gyűjtöttek, és az olimpiai számokat tekintve 3-3-2 volt a dobogós mérlegük.
Kozák Danuta nyerte a női kajak egyesek 500 méteres döntőjét pénteken a kajakosok és kenusok idei első válogatóversenyén, a Szeged melletti Maty-éren.
Péntektől vasárnapig Szegeden rendezik a kajakosok és kenusok első válogatóversenyét: akik most jól szerepelnek, azok utazhatnak a jövő hétvégi, belgrádi Európa-bajnokságra és fél lábbal már az augusztusi, portugáliai világbajnokságon érezhetik magukat.
Kialakult a magyar kajak-kenu válogatott kerete a csütörtöktől vasárnapig tartó szegedi világkupaversenyre.