"MAGYAR KUPA" címkével ellátott hírek
A MOL-Pick Szeged 28-27-re legyőzte a Telekom Veszprémet a férfi kézilabda Magyar Kupa fináléjában, a debreceni Főnix Csarnokban rendezett négyes döntő második, vasárnapi játéknapján.
Az erőviszonyok Győr-Ferencváros döntőt ígérnek a női kézilabda Magyar Kupában, amelynek négyes döntőjét ezen a hétvégén rendezik a debreceni Főnix Csarnokban.
A Ferencváros 25-21-re legyőzte vasárnap délután a Siófok csapatát a női kézilabda Magyar Kupa bronzmérkőzésén, a Papp László Budapest Sportarénában.
Március 23. és 25. között Sopronban rendezik a női kosárlabda Magyar Kupa nyolcas döntőjét.
Azt nyugodtan kijelenthetjük, hogy Anglián kívül Európa országaiban a nemzeti kupa megnyerése lényegesen kisebb presztízsű dolog, mint a bajnokság megnyerése. 2016-ban Magyarországon a bajnokság már két fordulóval ezelőtt eldőlt, miután a Ferencvárost már a matematika segítségével sem lehet utolérni. Éppen ezért a Magyar Kupa döntője mégis felértékelődött, hiszen a bajnoki helyezésen kívül ez maradt az egyetlen Nemzetközi kupaporondra vezető ösvény.
Kiegyenlített játékot, egyenlő erők küzdelmét – ezt a küzdelmet azért idézőjelbe tenném – hozta a Magyar Kupa elődöntő visszavágója. Már sohasem derül ki, hogy mi lett volna a végeredmény, ha Paukner 20. percben szerzett gólját megadja a játékvezető. Mivel azonban Berttyán partjelző intésére les címén érvénytelenítette a találatot, ezért ez a kérdés már nem kérdés. A két mérkőzés alapján (egy győzelem 2-0, és egy döntetlen) az Újpest lesz a Magyar Kupa döntőjének egyik résztvevője.
Szombaton rajtol a jégkorong Magyar Kupa, amelyben a hét MOL Ligás klub mellett indul a Vasas junior csapata is.
Nincs megállás, hiszen a Linamar - Békéscsabai Röplabda SE bajnoki és Magyar Kupa címvédő csapatára újabb izgalmas, és minden bizonnyal a közönséget lázba hozó találkozók várnak - áll az egyesületi közlésben. Hozzáteszik: szerda este az osztrák bajnok Schwechat együttese ellen kezdenek Soósék, majd pénteken a szintén veretlenül álló szlovén sztárcsapat, a Maribor lesz az ellenfele a viharsarkiaknak.
Sajtótájékoztatót tartott csütörtökön a Linamar - Békéscsabai Röplabda SE, amelynek fő témája a klub sikeres infrastruktúra fejlesztésének lezárása volt, valamint szóba került a sporttörténelmi sikert arató gárda jövő szerdai hivatalos köszöntése is - minderről az egyesület közölt információkat.
A sorsolás eredményeként már az elődöntőben találkozik egymással a két nagy esélyes, a bajnok Ferencváros és a címvédő Győr a női kézilabda Magyar Kupában.