"SZILÁGYI ÁRON" címkével ellátott hírek
A negyedik helyen végzett a magyar férfi kardcsapat a vívók világkupa-sorozatának varsói állomásán.
Egy hónap alatt két érmet, egy Európa-bajnoki aranyat és egy világbajnoki bronzot szerzett a kardválogatott tagjaként Szilágyi Áron, a kétszeres olimpiai bajnok sportoló ennek ellenére nem elégedett.
Az elődöntőben három találattal kikapott az olaszoktól, így a bronzéremért mérkőzhet a magyar férfi kardválogatott a kínai vívó-világbajnokságon, Vuhsziban.
Szilágyi Áron arany-, Márton Anna pedig ezüstérmet nyert a kardozók dél-koreai Grand Prix-viadalán, Szöulban.
Kárpáti Róbert pszichiáter szerint a kialvatlanság is közrejátszhatott abban, hogy a Ferencváros labdarúgója, Cristian Ramírez nem tudta kontrollálni az indulatait a Vasas elleni rangadón, s ennek következtében piros lapot kapott.
Simán nyert a döntőben, ezzel megvédte londoni címét Szilágyi Áron a riói olimpia szerdai férfi kardversenyében. Ez volt a magyarok ötödik elsősége, és a csapat az éremtáblázaton az ötödik helyen áll az ötödik verseny után.
A címvédő Szilágyi Áron 15-10 arányban verte román ellenfelét, így magyar idő szerint 23.30 körül elődöntőt vívhat.
Szilágyi Áron bejutott a legjobb 16 közé a riói olimpia szerdai férfi kardversenyében, míg Decsi Tamás kiesett.
Közép-európai idő szerint 3 óra előtt bevonult a magyar csapat a Maracana Stadionba a riói olimpia megnyitóján.
Döntöttek a riói csapat összetételéről a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) csütörtöki közgyűlésén.