"SZUMO" címkével ellátott hírek
A 17 éves Szilágyi Erik négy bronzérmet szerzett a vasárnap befejeződött plovdivi szumó Európa-bajnokságon.
A 65 kilósok mezőnyében indult Forgó Fruzsina a harmadik helyen végzett a szumósok mongóliai világbajnokságán.
A magyar versenyzők összesen három arany-, öt ezüst- és kilenc bronzérmet nyertek a lengyelországi Krotoszynban rendezett szumó Európa-bajnokságon.
Sárkány Vivien bronzérmet szerzett a szumó-világbajnokságon.
Nem talált legyőzőre Makai Erika, aki az itáliai Barcisban rendezett pénzdíjas szumó versenyen aranyérmet szerzett open kategóriában. A magyar csapat két ezüstéremmel is gazdagodott a viadalon.
A jövő évi világjátékokon való részvételt tűzte ki elsődleges célként a Magyar Sumo Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Lacza Ádám Illés, aki kijelentette, hogy lesznek még változások a szervezetben. A kvalifikáció megszerzésére legkorábban a június 12. és 17. között, Ukrajnában rendezendő versenyen lesz lehetősége a magyar szumó válogatott tagjainak.
Telt ház előtt rendezték meg a Varga Lajos Sportcsarnokban az I. Gyomaendrődi Küzdősport Gálát.