"VB" címkével ellátott hírek
Eredményes világbajnokságot zárt a csehországi Racicében a magyar kajak-kenu válogatott, amelynek tagjai Hüttner Csaba szövetségi kapitány várakozásait szinte teljesen teljesítve tíz érmet, öt első, három második és két harmadik helyet szereztek, s három olimpiai számban is dobogóra állhattak.
Suták Csenge nyerte meg galoppban a női lovas világbajnokság versenysorozatának lengyelországi futamát Varsóban, így bejutott a vb döntőjébe.
Márton Anita a hatodik körben zsibasztott! A londoni vb-n második lett súlylökésben!!!!!!
Az olimpiai bronzérmes Márton Anitától várható a legjobb szereplés a pénteken kezdődő londoni atlétikai világbajnokságon, amelyen 16 tagú magyar csapat vesz részt, soraiban öt utánpótláskorú versenyzővel.
A magyar férfi kardcsapat meglepően szoros küzdelem végén, két tussal nyert a fehérorosz együttes ellen, így bejutott a legjobb nyolc közé a lipcsei vívó-világbajnokság hétfői versenynapján.
Magyarország nyerte el a jövő évi divízió I/A jégkorong-világbajnokság rendezési jogát pénteken a nemzetközi szövetség (IIHF) kongresszusán.
Szerdától szombatig rendezik meg Helsinkiben a műkorcsolya- és jégtánc-világbajnokságot, melyen Tóth Ivett kvótát szerezhet a jövő februári, pjongcsangi téli olimpiára.
A szombati két aranyérem után vasárnap is szinte megállíthatatlan volt Liu Shaoang az innsbrucki junior rövidpályás gyorskorcsolya világbajnokságon: a 18 éves magyar versenyző újabb két arany- és egy ezüstéremmel gazdagodott.
Magyarország rendezheti a 2019-es, olimpiai kvalifikációs öttusa- és vívó világbajnokságot.
Csütörtöktől jövő szerdáig 37 mérkőzést rendeznek a 2018-as, oroszországi labdarúgó-világbajnokság európai és dél-amerikai selejtezősorozatában. Mindkét kontinensen a legnagyobb múltra visszatekintő párharcra is sor kerül