"VILÁGBAJNOK" címkével ellátott hírek
Húsz esztendeje nyerte harmadik, egyben utolsó világbajnoki címét az 1994-ben elhunyt Ayrton Senna, minden idők egyik legjobb Forma-1-es pilótája.
Lufihajtogató világbajnoki címet szerzett az Egyesült Államokban rendezett versenyen egy sümegi fiatalember, a bajnokságon 23 nemzet 330 hajtogatója közül bizonyult a legjobbnak.
Berki Krisztián megvédte világbajnoki címét lólengésben a tokiói olimpiai kvalifikációs torna-vb szombati napján, Hídvégi Vid ugyanezen a szeren negyedik lett. Berki a döntőben 15,833 pontot kapott gyakorlatára, Hídvégi 15,000-val zárt.
Sebastian Vettel, a Red Bull német pilótája harmadik lett a Forma-1-es Japán Nagydíjon, így négy futammal a zárás előtt behozhatatlan előnybe került, és megvédte világbajnoki címét.
Sebastian Vettel (Red Bull) nyerte vasárnap a Forma-1-es világbajnokság Szingapúri Nagydíját. A vb-címvédőt mindössze egy pont választja el attól, hogy ismét ő legyen a sorozat legjobbja.
Balzsay Károly megszerezte a Boksz Világszövetség (WBA) nagyközépsúlyú világbajnoki címét: a 31 éves magyar versenyző pénteken az ukrajnai Donyeckben többségi pontozással legyőzte a hazai közönség előtt szereplő Sztaniszlav Kastanovot.
A brandenburgi ifjúsági világbajnokságon három érmet - köztük egy aranyat – gyűjtött be Tótka Sándor. Az ifjúsági olimpiai bajnok kajakos nem sok pihenőt kapott, a hazaérkezés után mindössze két nap maradt a regenerálódásra, ám szerdától már gőzerővel készül Szegeden a világbajnokságra.
Még a brandenburgi ifjúsági kajak-kenu világbajnokság rajtja előtt azt nyilatkozta a hír6.hu-nak Tótka Sándor, hogy három éremért utazik Németországba. Nos, a gyomaendrődi 17 éves fiatalember szavatartónak bizonyult, a kajakos 200 m párosban aranyérmet nyert, míg a két egyes számában ezüst- és bronzérmet szerzett.
Gyurta Dániel a 200 m-es mellúszás döntőjében aranyérmet szerzett a sanghaji vizes világbajnokság úszóversenyeinek pénteki napján. A magyar úszó szenzációs hajrájának köszönheti sikerét.
A péntek esti utolsó futam kiváló taktikájának köszönhetően a címvédő Majthényi Szabolcs, Domokos András kettős aranyérmes lett az olaszországi vitorlázó Repülőhollandi-világbajnokságon. A magyar duó nyolcadik vb-címét szerezte meg az olimpia műsorán nem szereplő hajóosztályban.