A rovat további hírei
Huszonhat ország 1500 versenyzőjét várják Győrbe az ultimate frizbi Európa-bajnokságra, amely június 29-től július 6-ig tart.
Már huszonkét együttes biztosította a szereplését a csoportkörben a labdarúgó Bajnokok Ligája következő kiírására.
A címvédő Rafael Nadal legyőzte a világelső Novak Djokovicot a római salakpályás tenisztorna férfiversenyének vasárnapi döntőjében, ezzel kilencedik bajnoki címét szerezte meg az olasz fővárosban.
Harminc euróba, vagyis körülbelül tízezer forintba kerülnek a legolcsóbb jegyek a jövő nyári labdarúgó Európa-bajnokság budapesti mérkőzésére, az értékesítés június 12-én kezdődik.
A francia Olympique Lyon hatodszor, magyar származású középpályása, Marozsán Dzsenifer negyedszer nyerte meg a női labdarúgó Bajnokok Ligáját, amelynek szombati, budapesti döntőjében 4-1-re legyőzték az FC Barcelonát.
Márton Anita a kilencedik helyen végzett a női súlylökők között Sanghajban, az atlétikai Gyémánt Liga-sorozat második állomásán.
Orbán Viktor miniszterelnök fogadta Aleksander Ceferint, az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) elnökét a Karmelita kolostorban szombat délelőtt. A megbeszélésen részt vett Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) és az UEFA alelnöke is - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a kormányfő sajtófőnöke.
A sakk jelentőségét méltatta Menczer Tamás pénteken az olasz fővárosban. A Külgazdasági és Külügyminisztérium tájékoztatásért és Magyarország nemzetközi megjelenítéséért felelős államtitkára a Római Magyar Akadémián megrendezett, A sakk összeköt minket című eseményen azt mondta, "a sakk mindenre megtanít, amire a folyamatosan változó világban szükségünk van".
Czéllai-Vörös Zsófia megvédte címét a női kajak egyes számban a Győrben zajló maratoni kajak-kenu országos bajnokság első, pénteki napján.
Immár 17. alkalommal rendezték meg Hatvanban a Nemzetek Kupája nemzetközi ITF Taekwondo Bajnokságot. 8 ország 280 versenyzője harcolt a díszes serlegekért.