A rovat további hírei
Immár tizedik alkalommal került megrendezésre a Kétegyházi Pogácsa Fesztivál, és ennek szerves részeként harmadik alkalommal a Fuji Fight Ketrecharc Gála. Az idei évben, mint HMMAF Kupa bekerült a Magyar Prémium MMA Liga versenynaptárába. (Nagy László beszámolója)
Minden jóravaló suli focipályája kerítésén létezik egy vad csapás, azaz egy lyuk, ahol a helyi aranylábú grundisták bebújhatnak egy-egy derbire. Ez alól a békéscsabai Lencsési általános sem kivétel, csakhogy ott két játéktér is van: egy kopott flaszter és egy vattaúj műfüves – most az utóbbiról szól a nóta.
A magyar érdekeltségű program a riói olimpia szerdai versenynapján:
Baji Balázs elődöntős futamában negyedik helyen ért célba, s nem jutott fináléba 110 méteres gátfutásban a riói olimpia keddi versenynapján. Összesítésben a 15. lett.
A Riói olimpiáról frissen visszatért súlylökőt, Márton Anitát köszöntötte Szarvas Péter polgármester a városházán.
Benedek Tibor szövetségi kapitány szerint a mérkőzés első felében tapasztalható gyengébb védekezése miatt nem tudta megnyerni a montenegróiak elleni olimpiai negyeddöntőt a magyar férfi vízilabda-válogatott, amely végül ötméteresekkel maradt alul.
Váratlan fordulatok után újabb olimpikonja van Gyomaendrődnek Tótka Sándor kajakos személyében.
9-9-es döntetlen után büntetőkkel nyert a montenegrói csapat.
Aranyérmet nyert a Szabó Gabriella, Kozák Danuta kajakos duó 500 méteren a riói olimpia keddi versenynapján.
500 méteren olimpiai bajnok lett a Kozák Danuta, Szabó Gabriella kajakkettes.