A rovat további hírei
Tizenhat éremmel, közte tíz arannyal zárták a magyarok Plovdivban az ifjúsági és U23-as kajak-kenu világbajnokságot, amelynek vasárnapi zárónapján öt számban győztek.
A címvédő és négyszeres világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a vasárnapi, 33. Forma-1-es Magyar Nagydíjat, ezzel 24 pontra növelte az előnyét a pontversenyben a Mogyoródon másodikként záró, szintén négyszeres vb-győztes Sebastian Vettellel, a Ferrari német versenyzőjével szemben.
Szombat este 89 éves korában elhunyt Vad Dezső, egykori kiváló teniszező, Aranytollal kitüntetett sportújságíró, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) korábbi sajtófőnöke.
A Szombathelyi Szandra, Lutter Eszter strandröplabda-páros az ötödik helyen végzett a törökországi Samsunban rendezett World Tour-versenyen.
Märcz Tamás szövetségi kapitány szerint szinte mindenben komoly lemaradása van a férfi válogatottnak, ezért rendkívül nehéz időszak vár a magyar vízilabdára.
A magyar férfi vízilabda-válogatott csupán a nyolcadik helyen végzett a Barcelonában zajló Európa-bajnokságon, miután szombaton 9-8-ra kikapott Oroszország csapatától.
A címvédő és négyszeres világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a 33. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati időmérő edzését, amelyet zuhogó esőben rendeztek meg a Hungaroringen.
A szombati két újabb sikerrel már öt aranynál járnak a magyarok a Plovdivban zajló ifjúsági és U23-as kajak-kenu világbajnokságon.
A Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) tanácsa Buenos Aires-i ülésén Budapestet javasolta házigazdának a 2023-as szabadtéri világbajnokságra.
Karakas Hedvig bronzérmet nyert az 57 kilogrammos kategóriában pénteken a cselgáncsozók olimpiai kvalifikációs világkupa-sorozatának zágrábi Grand Prix-versenyén.